בואו לראות ליקוי חמה מלא במקסיקו

08/04/2024

ההרשמה בעיצומה!

9 ימים במקסיקו, ליקוי חמה מלא אחד

הטיול לליקוי החמה במקסיקו של האגודה הישראלית לאסטרונומיה והחברה הגיאוגרפית יתקיים במקסיקו בתאריכים 3-11/04/24.

הרשמה

לפרטים נוספים והרשמה צרו קשר עם החברה הגיאוגרפית:
מחלקת אמריקה, החברה הגאוגרפית
טלפון: 03-5639000 פקס: 03-6244333
info@geotours.com

ליקוי החמה

בתאריך 08/04/2024 יתרחש בצפון אמריקה ליקוי חמה מלא נדיר!
האגודה הישראלית לאסטרונומיה בשיתוף החברה הגיאוגרפית מוציאה קבוצה מאורגת לצפייה בליקוי החמה ולטיול במקסיקו סיטי. 

ליקוי חמה זה ייראה בשיאו במשך כ-4:26 דקות. במהלך השיא, הירח יסתיר את השמש במלואה ומלבד החושך והכוכבים ניתן יהיה לראות את עטרת השמש (הקורונה). מי שראו ליקויי חמה מתארים זאת כחוויה עוצרת נשימה שכל אדם חייב לחוות לפחות פעם אחת בחייו.

נקודת התצפית שנבחרה היא האופטימלית ביותר בנתיב הליקוי והיא בעלת הסיכוי הנמוך ביותר לעננות. 

הדרכת הטיול

הטיול ילווה ע"י אילן מנוליס, מבכירי המרצים לאסטרונומיה בישראל. במהלך הטיול נשמע מפיו הרצאות מרתקות והסברים מלומדים שיגדילו את הערך המוסף של הטיול כולו.
אילן מנוליס הוא אסטרונום ישראלי המתמחה בחקר האסטרואידים ובפרט אלו הנעים בקרבתו כדור הארץ ושמסלולם חוצה את מסלולו. בעבר שימש אילן בתפקיד יו"ר האגודה הישראלית לאסטרונומיה, הקים וניהל את מצפה הכוכבים של הטכנודע בגבעת אולגה ועד לאחרונה שימש כמנהלו של מצפה הכוכבים של מכון ויצמן למדע, מצפה שאותו הקים במהלך שנת 2010.  לאור שמו והכרתו הבינלאומית, זכה אילן מנוליס להיות הישראלי הראשון שאסטרואיד נקרא על שמו.

מסלול הטיול

יום 1 / תל אביב - מדריד - הגעה אל מקסיקו ( יום רביעי , 3.4)
נצא בטיסה דרך מדריד אל מקסיקו סיטי הנחשבת לאחת הערים היפות במרכז אמריקה ומהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי. עם הנחיתה ניסע למלון במרכז העיר.

יום 2 / מקסיקו סיטי ( יום חמישי , 4.4)
בבוקר נצא לסיור בעיר, נהלך בשדרת הרפורמה שנבנתה בשנות ה-60 של המאה ה-19, על פי הדגם של שדרת השאנז אליזה בפריז. שדרה זו נחשבת לשדרה הראשית של העיר, והיא מהווה אחד ממוקדי הפעילות העסקית והכלכלית של העיר. 

נמשיך אל המרכז ההיסטורי של מקסיקו סיטי, שהוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ונראה את הבנייה הקולוניאלית. בלב האזור היסטורי נראה את הזוקאלו, זוהי כיכר העיר הענקית, ונבקר בארמון הלאומי שנבנה על חורבותיו של ארמון מוקטסומה, המלך האצטקי המיתולוגי. הארמון נבנה מחדש בשנת 1692 בסגנון בארוק קולוניאלי. קירות הארמון מכוסים במוראלים שצייר דייגו ריברה ובהם הוא מציג את האתוס המקסיקני. אחר הצוהריים נבקר במוזיאון האנתרופולוגי של מקסיקו, שהוא אחד המוזיאונים המרשימים בעולם, המוקדש כולו לאמנות פרה קולומביאנית. המוזיאון מכיל 23 אולמות ובלב המוזיאון ישנו פטיו ענק, שתקרתו, ששטחה 4200 מ"ר, נישאת על עמוד אחד.


יום 3 / עתיקות טאוטיהואקן וכנסיית הבתולה מגואדלופה (יום שישי , 5.4)
ביום הטיול השלישי ניסע צפונה אל הפירמידות המפורסמות של תרבות עיר האלים, טאוטיהואקן, ונבקר בפירמידת השמש ובפירמידת הירח המפורסמות, אתר חובה למי שמבקר במקסיקו. משם נמשיך אל כנסיית הבתולה מגואדלופה, אתר העלייה לרגל החשוב ביותר במקסיקו ובאמריקה התיכונה. מספרים שכאן קרה הנס החשוב ביותר: בדצמבר 1531 התגלתה הבתולה שלוש פעמים לנגד עיניו של האינדיאני חואן דייגו, והטביעה את מראה פניה על גלימתו. 

בשעות אחר הצוהריים המאוחרות ניסע אל תעלות סוצ'ימילקו, נצא לשייט בחברת מקומיים ונאזין בהנאה לנגינתם של המריאצ'יס.


יום 4 / מקסיקו סיטי – מסטלאן (יום שבת , 6.4)
בבוקר, בהתאם לשעת הטיסה ניסע לשדה התעופה ונטוס כשעתיים אל אזור העיר מסטלאן,  היושבת לחופו של האוקיינוס השקט . עם ההגעה לעיר ניסע לבית המלון.

יום 5 / מסטלאן (יום ראשון , 7.4)
יום של התארגנות לקראת הליקוי. המעוניינים יוכלו ליהנות ממתקני המלון או להצטרף ליום שייט במפרצי מסטלאן (ההרשמה מראש ובתוספת מחיר). חופים יפים, מגוון ציפורים ובעלי חיים ימיים כדולפינים יתלוו אלינו ביום זה . אחר הצוהריים נשוב למסטלאן.

יום 6 / ליקוי חמה  יום שני , 8.4)
היום כולו יוקדש לליקוי החמה ולאחריו נשוב לבית המלון. 
את הליקוי נראה מאתר ייעודי בבית המלון, וניעזר במשקפי ליקוי ובמשקפות ייעודיות. 

יום 7 / מסטלאן – מקסיקו סיטי (יום שלישי , 9.4)
לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה ונטוס חזרה למקסיקו סיטי.  עם ההגעה נמשיך את סיורנו בעיר, נבקר בשכונת קויואקן, מהיפות והמעניינות בעיר, ובביתה של הציירת פרידה קאלו הנקרא "הבית הכחול". בבית, שהוא מוזיאון לזכרה, נראה את יצירותיה ונלמד על חייה הסוערים. 

ימים 8-9 / מקסיקו סיטי - טיסה דרך יעד ביניים באירופה - תל אביב (ימים רביעי וחמישי , 10-11.4)
הבוקר נמשיך את סיורנו בעיר, ובהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה ונתחיל את דרכנו חזרה ארצה. נחיתה בנתב"ג ביום התשיעי לטיול.

התחברות חברי אגודה